روز بازتاب؛ دهنده واقیعت های عینی افغانستان

یک شهروند کابل:"پارکهای تفریحی کابل ، برای شهر وندان کابل قابل استفاده نیست

با فرارسیدن فصل گرما آنعده شParkهروندان کابل که می خواهند به پارکهای شهر بروند ، از عدم پاکیزه گی واذیت افراد ولگرد شکایت دارند.

اینها میگویند که در پارکها بر خلاف گذشته خانواده ها نمیتوانند به پارکها بروند وروزهای رخصتی را دراین محلات سپری نمایند .

 

اجمل  25ساله باشنده مکرویان کابل گفت :"من با خانواده خود درباغ بالا رفتم وچنین فکر میکردم که مثل گذشته این محل جای مناسب برای خانواده من باشد ولی در هر گوشه آن جزء افراد ولگرد  کسی دیگر را نیافتم ."

 

روح الله  30ساله باشنده کلوله پشته میگوید که این مسئله یک مشکل اساسی برای خانواده ها می باشد . او یاد آورشد که آنان اگر می خواهند بطرف شمالی بروند در بیر وبار راه گیر می افتند ، اگر بطرف پغمان وقرغه بروند با حملات انتحاری روبرو میشوند وپارکهای شهر کابل اصلا برای خانواده ها جای مناسب نمی باشد .

او از شاروالی کابل خواست تا پارکهای شهر کابل را با معیار های جهانی عیار سازد واز ورود افراد ولگرد  جلو گیری نمایند.

با این حال شاروالی کابل میگوید  که  بدون همکاری مردم حتا با نیروهای امنیتی هم نمیشود ، پارک ها را نگهداری کرد .

آقا ی خوشمند علومی معاون خدمات شهری  شاروالی کابل در  یک مصاحبه اختصاصی به آژانس خبری روز گفت  که شاروالی کابل  بدون همکاری مردم   توانایی نگهداری پارک ها را در شهر کابل ندارد  .

اوگفت :" بیش از چهار میلیون جمیعت در شهر کابل زندگی مینمایند که اکثریت این  ها با فرهنگ شهر نشینی آشنایی ندارند.

به باور آقا علومی :"شاروالی کابل در این اواخر 7 پارک تفریحی را در شهر کابل باز سازی نموده است که  پارک باغ بابر یکی از این پارک ها میباشد .

او گفت که درروزها ی رخصتی  بیش از  هزاران تن از با شندگان شهر کابل  از این پارک استفاده مینمایند ولی گل وگیاه پارک را لگد مال می کنند وشاخچه های درختان را می شکنند .

او گفت دراین پارک کسانی هم هستند که بدون رعایت اخلاق اجتماعی باعث آزار واذیت خانواده ها میشوند.

این در حالست که باشندگان کابل کار شاروالی را درشهر کابل در زمینه ایجاد پارک ها  ناکام می خوانند واز کار وفعالیت شارولی در قسمت نگهداری پارک ها شکایت دارند .

آژانس خبری روز

حفیظ الله  امین

کابل 21 سرطان

ویراستار : خانمحمد دانشجو

 

نرخ اسعار

1 دالر us 51.45
افغانی
1 یورو en 63.90 افغانی
1 افغانی pk
1.84 کلدار
1 افغانی ir
26.31 تومان

درجه حرارت

ولایت بلند
پاین
کابل 24 24
مزار شریف 27 27
هرات 26 26
قندهار 29 29
جلال آباد 31 31


15c