روز بازتاب؛ دهنده واقیعت های عینی افغانستان

ده هاپروژۀ عام المنفعه درغوربه بهره برداری سپرده شد

36 پروژه عام المنفuplift_projectعه به ارزش یک میلیون و 800 هزار دالر ، درولایت غور تکمیل و به بهره برداری سپرده شد.

این پروژه ها شامل, اعمار پل و پلچک, دیوارهای استنادی,  شبکه های آبرسانی و جغل اندازی سرک میباشد که از طریق برنامه همبستگی ملی وزارت احیا و انکشاف دهات در شهر چغچران مرکز وولسوالی های لعل و سرجنگل, تولک و دولینه ولایت غور به بهره برداری سپرده شد.

این پروژه ها که کار ساختمان آن توسط ریاست احیاء و انکشاف دهات غور از چند ماه به این سو آغاز گردیده بود, روز گذشته افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور به آژانس خبری روزگفت که ازاین پروژه ها 4800 فامیل درمرکزوشماری ازولسوالی های آن ولایت مسفید شده اند.

وی تطبیق پروژه ها در دهات را گام موثر در کاهش بیکاری عنوان نموده, از مردم و مسوولین شورا ها خواست تا باهمآهنگی با ریاست احیاوانکشاف دهات و به اساس نیازمندی  اقدام به ساخت پروژه ها نمایند.

از آغاز کار برنامه همبستگی ملی تا اکنون بیش از دوصد پروژه در ولایت غور روی دست گرفته شده که از این جمله 100 پروژه تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

گفتنی است که از آغاز سال روان تا اکنون 50 پروژه عام المنفعه از طریق برنامه همبستگی ملی در ولسوالی های مختلف ولایت غور تکمیل و مورد بهره برداری هزاران خانواده روستایی قرار گرفته است.

آژانس خبری روز

سهراب رحیمی

هرات-3 میزان

 

نرخ اسعار

1 دالر us 51.45
افغانی
1 یورو en 63.90 افغانی
1 افغانی pk
1.84 کلدار
1 افغانی ir
26.31 تومان

درجه حرارت

ولایت بلند
پاین
کابل 24 24
مزار شریف 27 27
هرات 26 26
قندهار 29 29
جلال آباد 31 31


15c